15 nejdůležitějších faktů O ALKOHOLU !

10. května 2012 v 15:00 | Pája :D |  Rady pro holky
Fakt se po alkoholu tloustne a hloupne? Proč se člověk stane tak rychle závislým? A jak nejlíp poslat někoho, kdo ti drink nutí, do háje?
(Klik na C.Č.)

Vypít, nebo odolat?! Jasně, že odolat! ! Kalit do bezvědomí je OUT !!!

1) Kolik alkoholu týdně se může vypít?
Nejlíp nepít vůbec žádný! Jestli je ti míň než 18 let, tvé tělo se ještě tělesně i duševně vyvíjí. Čím častěji piješ alkohol, tím větší je riziko, že se nebude zdravě vyvíjet tvůj mozek, orgány a celkový růst neproběhne tak, jak by měl.

2) Tloustne se po alkoholu?
Ano! Alkohol má strašně moc kalorií a zároveň taky brzdí spalování tuků, takže je vlastně dvojitým důvodem k přibírání kil !!

3) Hloupne se po alkoholu?
Ano, protože alkohol blokuje plnohodnotné zrání šedých buněk mozkových, které se kompletně vyvinou až na konci dospívání. A alkohol je nejen zabiják těchto buněk ! Zákeřně škodí i buňkám celého těla, nejen mozkovým. Na škodlivé působení na centrální mozkový systém přitom postačí i velmi malé množství alkoholu! Centrální nervový systém teenagerů je na alkohol náchylnější než u dospělých a při požívání většího množství hrozí dlouhodobé poškození mozku.

4) Je sex pod vlivem alkoholu lepší?
Tak to opravdu NE! Malé množství alkoholu sice může snadněji navodit sexuální vzrušení, ale taky tě zbaví zábran a ty můžeš v opilosti dělat věci, za které se pak budeš stydět. Opilí kluci naopak nemusejí mít kvůli alkoholu erekci vůbec. Největším rizikem ale je, že opilá skončíš v posteli s někým, o koho bys střízlivá ani okem nezavadila, vůbec ho neznáš a nejdrsnější na tom je, že klidně přistoupíš na sex bez ochrany, čímž riskuješ jak nechtěné těhotenství a pohlavní choroby, le i infikaci AIDS!

5) Snášejí silnější holky alkohol líp než štíhlé?
Ano! Obsah alkoholu v krvi závisí na váze. Čím drobnější holka, tím rychleji stoupá hladina alkoholu.

6) Odkud se bere "kocovina"?
Alkohol je jed, který zbavuje tělo vody, ty tak ztratíš jak tekutinu, tak soli (tzv. elektrolyty). Tím určitý tlak na mozkové blány, které spustí pulzující bolest v hlavě, které se lidově říká kocovina. Tu pak "ruku v ruce" provází taky nevolnost, zvracení nebo průjmy.

7) Proč je tak těžké zvládnout závislost na alkoholu?
Mozek má totiž "paměť na závislosti". I po úspěšné léčbě zůstane alkohol v paměti mozku uschovaný na celý život a sebemenší sklenka alkoholu se může postarat o bleskový návrat závislosti! Vyléčený alkoholik musí abstinovat jednou provždy!

8) Je člověk po alkoholu agresivní?
Ano! Už v otázce č.4 ses dozvěděla, že alkohol bourá zábrany. A každý člověk má v sobě určitou agresi, kterou za střízliva umí potlačit. Pod vlivem alkoholu se ale agrese vymkne jakékoli kontrole. Vlastně alkohol způsobí, že si agrese najde cestu z těla. A právě u teenagerů je alkohol ventilem, který spouští potlačovanou zlobu v podobě násilí (bitky, ničení věcí, provokování...)

9) Jak rychle se člověk stane závislým?
To je u každého jiné. Ale čím dřív začneš alkohol pít, tím se riziko zvyšuje.

10) Kdy už se dá říct, že je člověk závislý?
Když nezvládneš nedotknout se alkoholu 2-4 týdny, máš problém. Závislá jsi v každém případě tehdy, když už své pití nedokážeš kontrolovat, piješ čím dál častěji, myslíš na to, kdy už by ses mohla napít, těšíš se, až se napiješ...
V takovém případě už jsi závislá a měla bys s tím něco dělat!!!

11) Je alkohol droga?
Ano, alkohol patří stejně jako cigarety a legální léky k tzv. drogám všedního dne, které jsou tolerované, narozdíl od LSD, kokainu, heroinu...

12) Proč není alkohol zakázaný, když je tak nebezpečný?
Dětem a mladistvým zakázaný je. Ale ani tento zákon nezabrání zneužití, pokud jej nebudou všichni dodržovat a alkohol bude mladistvým prodáván v obchodech či naléván v restauracích! Dospělí by už měli být natolik zodpovědní, že by si měli riziko návykové látky uvědomovat a umět se mu vyhnout.

Vážně si myslíš, že vidět tě v tomhle stavu tvůj miláček, nepustí z tebe samou láskou oči? To sotva!!


13) Můžu kluky ohromit tím, že se "umím" napít?
Určitě ne! Skoro všem klukům připadají opilé holky odporné, laciné a trapné. Ostatně, mrkni se pod tyto otázky na anketu (ne pod článkem, ale na konci článku :D). Až takový 100% odpor jsem nečekala! Takže zkus kluky ohromovat jinak.

14) Jak říct NE, když mi někdo nutí pití?
Chce to velkou dávku sebevědomí a odmítnout nabízený drink. Ale jen když budeš rozhodná a hlasitě řekneš NE, na všechno, co se ti nebude líbit, získáš si u ostatních respekt. Buď zásadová a klidně víckrát řekni NE, než abys rezignovala a řekla : TAK DOBŘE,NO! Nejlepší bude, když si najdeš nějakou cool výmluvu, např. "Nechci, díky, za chvilku mám rande a nechci, aby mi páchlo z pusy!" nebo "Sorry, ale zítra musím být v pohodě."
Ti nejsebevědomější řeknou na férovku : "DÍK, ALE JÁ NEPIJU!"
Takové odvaze tleskám ;)

15) Alkohol - cigarety. Co z toho škodí víc?!
Určitě cigarety! Zdravotní rizika při pití alkoholu jsou nižší než rizika problémů spojená s nikotinem. Ale to rozhodně neznamená, že by alkohol nebyl nebezpečný. JE!!!Zdroje:
Bravo Girl!
Obrázky - www. novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pro potvrzení že jsi tu byl/a...

click

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama